Zajęcia

Idea organizowania zajęć dla dzieci w naturze powstała ze zbiegu pewnych wydarzeń, myśli oraz inspiracji zaczerpniętych od wspaniałych ludzi, którzy rozpoznają problem deficytu natury i chcą przywrócić ją dzieciom. Jestem nauczycielem z wykształcenia, leśnym pedagogiem z powołania, mamą trójki wspaniałych dzieci, która dzięki nim odkryła w sobie nową pasję.
Oferuję leśne zajęcia dla dzieci skierowane do rodziców, szkół oraz przedszkoli. Organizujemy leśne urodziny, również z ogniskiem, wynajmujemy błotną kuchnię. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Cieszymy się lasem, tworzymy dzikosztukę – niezwykłe rzeczy ze zwykłych z pozoru materiałów, wędrujemy, poznajemy, doświadczamy i obserwujemy naturę, swobodnie się bawimy. Oferujemy zajęcia dla dzieci w wieku od 7 – 18 miesięcy, 1.5- 2.5 lat oraz 2.5 – 6 lat; leśne wyprawy od 6-9 lat

Leśne zajęcia
dla dzieci z rodzicami

Miejsce: Zakrzówek
Termin: Czwartek 09.30-11.00

Leśne zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami (1.5-2.5 lat) Zajęcia sensoryczne, muzyczne oraz artystyczne z naturalnymi materiałami w otoczeniu lasu. Las daje nam nierówny teren oraz różne przeszkody, dzięki którym dzieci uczą się swojego ciała, równowagi, instynktu samozachowawczego, budują poczucie zaufania do własnych umiejętności. W trakcie zajęć urządzamy leśny piknik podczas którego cieszymy się ze wspólnego towarzystwa. Dla rodziców to okazja do wymiany doświadczeń z innymi rodzicami oraz nawiązywania przyjaźni.

Koszt: 45 zł ( zniżki dla rodzenstwa )

Leśne Zajęcia
dla dzieci z rodzicami

Miejsce: Zakrzówek
Termin: Czwartek 11.30-13.30, 16.00-17.30

Leśne zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami (2.5-5 lat) Na zajęciach spotykamy się w naszej leśnej bazie. Zwykle jest temat przewodni, który inspiruje mnie do stworzenia przebiegu zajęć. Na zajęciach śpiewamy, tworzymy „dzikosztukę”, wyruszamy na mikro wyprawę, czasem robimy eksperymenty. W trakcie zajęć lub po zajęciach robimy wspólny piknik. Jest też czas na swobodną zabawę oraz inicjatywę dzieci. Dzieci mają okazję współpracować w grupie, nawiązywać nowe relacje, zyskać nowe umiejętności, oraz co najważniejsze doświadczać przyjemności przebywania w naturze. Dla rodziców to okazja do wymiany doświadczeń z innymi rodzicami oraz nawiązywania przyjaźni.

Koszt: 45 zł ( zniżki dla rodzenstwa )

Leśne wyprawy
dla dzieci

Miejsce: Zakrzówek
Termin: Wtorek 10.00-13.30

Mała grupka dzieci 6-9 lat, która co tydzień wyrusza na przygodę z lasem. Doświadczają go wszystkimi zmysłami oraz całymi sobą. Jest dużo ruchu, kreatywna dziko sztuka oraz czas na swobodną zabawę. To czas spędzony pod okiem doświadczonych wychowawców, w duchu bliskościowym, z poszanowaniem odrębności i potrzeb dziecka.

Koszt: 55/50 zł

Leśne Bączki

Miejsce: Zakrzówek
Termin: Środa 14.00-15.30

Leśne bączki – leśne zajęcia dla dzieci od 6 -16 miesięcy. Zapisy na trymestr kwiecień – czerwiec. Leśno – sensoryczne zajęcia dla maluszków. Na zajęciach spędzimy cudny czas w przyrodzie, będziemy doświadczać lasu wszystkimi zmysłami, pośpiewamy, pobędziemy razem, pójdziemy na krótki spacer.

Koszt: 45 zł